Jak vybrat intimní mycí prostředek?

V dnešní době se již stává standardem, že ženy si na každodenní hygienu kupují také intimní mycí prostředky.
 
Emulzí a krémů určené pro intimní partie je na trhu spoustu. Mezi nejznámější patří značka Lactacyd a Walmark a jejich výrobky Idelyn, případně také produkty Chilly.
 
Vesměs všechny produkty daných značek obsahují kyselinu mléčnou a kyselinu boritou na obnovu pH. Produkty, které chrání intimní partie, mají za úkol hlavně odstraňovat svědění, pálení a nežádoucí pachy. Velmi důležitá je i rovnováha pH a správná funkce vaginální sliznice. Díky složkám, které obsahují, by se měl zmírnit i výskyt zánětů a kvasinkových infekcí. 
 
Jelikož se jedná o velmi citlivou oblast, jsou dámy velmi opatrné při výběru takového mycího prostředku. Dávají přednost přírodním produktům, které splňují ta nejpřísnější kritéria. Základem těchto preparátů tvoří kvalitní rostlinné oleje, které nedráždí a nevysušují sliznici. Obsažené éterické oleje jsou známy i antimikrobiálními a protiplísňovými účinky, chrání a posilují odolnost sliznice vůči choroboplodným zárodkům, mírní palčivost a svědění. Většinou jsou intimní produkty obohacené i o vitamin E, který podporuje regeneraci sliznice. Pravidelným používáním lze předejít vzniku mykotických obtíží a omezit jejich nepříjemné projevy. Většina intimních gelů obsahuje zklidňující látky jako je bílý čaj nebo Aloe Vera, které má hojivé a hydratační účinky. Mezi další složku, která bývá ve sprchových gelech obsažena patří Panthenol, který je součástí skupiny vitamínu B. Intimní mycí prostředky používejte i v případech, že užíváte antibiotika nebo hormonální antikoncepci. Přirozené pH intimních partií narušuje i návštěva sauny nebo bazénu, nošení neprodyšného oblečení, ale také nevhodné stravování (konzumace sladkého jídla). Mezi vhodnou stravu k udržení správné mikroflóry patří zelenina, bílé jogurty a kefíry. Uškodí Vám především cukr a potraviny z bílé mouky. Pokud sportujete, tak doporučujeme ihned po sportu použít intimní prostředky při sprchování. Také doporučujeme nekoupat se často ve vaně, ale spíše použít sprchu. V případě, že se sprchujete vícekrát denně, intimní hygienu používejte pouze 1x denně. Ošetřujte jen vnější okolí intimního ústrojí, vnitřní si tvoří svou obranyschopnost samo. Na trhu existují různé intimní gely nebo pěny, případně i krémy. 
 
Existují však i intimní mycí prostředky pro muže. Ti by měli o své intimní partie pečovat stejně jako ženy. Pro muže jsou na trhu různé balzámy nebo oleje na ošetření intimních partií. 
 
 
 
Nákupního rádce dodal: lekarnaave.cz